Püf Noktası

1. Satın aldığınız sigorta hizmetine ait poliçenizin fotokopisini mutlaka bulundurun.

2. Kasko Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gereken  Noktalar:
* Fiyatın öncelikli tercih olarak dikkate alınmaması gerekir.Hasarı en çabuk ve eksiksiz ödeyen firmaların tercih edilmesi gerekir.

* Ferdi Kaza Sigortası ve İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortasından verilen teminatlara ve ödenecek prime dikkat edilmesi gerekiyor.Piyasada primi düşük göstermek amacıyla bu teminatlar düşük tutuluyor.

* Poliçedeki genel ve özel şartların iyi okunması gerekiyor.Grev,lokavt,deprem,sel gibi teminatların bulunup bulunmadığının kontrol edilmesi gerekiyor.

* Teminatlar dışında dikkat edilmesi gereken diğer bir konu ise primlerin ödeme tarihleri.Çünkü poliçede yazılı tarihlerden itibaren 15 gün içinde prim taksisi ödenmediği takdirde,sigorta teminatı durduruluyor.Bu tarihten sonra meydana gelecek hasarlar ise ödenmiyor.

3. Hasar ile ilgili dikkat edilmesi gereken noktalar:
* Hasarın meydana gelmesi durumunda hizmet alınan sigorta şirketinin çağrı merkezine en geç 5 iş günü içerisinde hasar ihbarında bulunulması gerekir.
Teknokask sigortaları için de 5 iş günü içerisinde başvuruda bulunmak zorundasınız.

* Hasar ihbarı esnasında verilen dosya numarası her aramada ve takip işlemlerinde sorulacağı için, hasar dosya numarasının işlemler sonuçlanana kadar saklanması gereklidir.

* Hasar durumunda işlemlerin daha hızlı ilerlemesi için poliçenin satın alındığı sigorta şirketinin anlaşmalı servislerini tercih edin. Böylece hem işlemleriniz daha hızlı çözümlenir hem de poliçenizdeki teminatlara göre anlaşmalı olmayan servis farkı ödemenize gerek kalmaz.

4. Konut Kredisinde püf nokta:
Konut kredisi için evin inşaatının %75′inin bitmiş olması lazım (kapı ve pencerelerinin takılmış olması gerekiyor). Bu durumda da evin bitmiş haline göre ekspertiz değeri düşük olacağından daha düşük oranda kredi çekebilirsiniz. Mesela bitmiş değeri 120.000 TL olan evin %75′i tamamlandığı an kredi başvurusu yaparsanız 65.000 TL (evin değerinin %75′inin %75′i kadar) civarı kredi çekebilirsiniz.

HTML Online Editor Sample

Birikim ve Emeklilik planlarınızla ilgili aklınızdaki tümsoruların yanıtlarını bulabileceğiniz www.BodrumHayat.com web sitemizi ziyaret  için lütfen tıklayınız.